Sidensjösprinten 2020 med Örnligan, Klassresultatlista

2020-08-04


D21 2820 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Evelina SöderlundSkogslöparna35:550:00
Stina HedbergSidensjö IKEj start

H21 3240 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Benjamin NäslundSkogslöparna18:320:00
2Börje PaulerSkogslöparna19:491:17
3Jonas ByströmSkogslöparna21:393:07
4Arvid StrandbergSkogslöparna24:356:03
5Emanuel NäslundSkogslöparna26:097:37
6Robin GovaertSidensjö IK50:5332:21
Anton StrandbergSkogslöparnaEj start

D20 2370 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Elsa NilssonDomnarvets GOIF19:100:00
Elin EdströmHärnösands OKEj start

H20 2820 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anton TörnqvistKarlskrona SOK23:500:00

D16 2190 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Alice RytterstedtSkogslöparna18:050:00
2Nora EngströmOK Nolaskogsarna19:151:10
3Alva PerboSkogslöparna25:437:38
4Hanny EdströmHärnösands OK34:0816:03

H16 2370 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sixten PerssonSkogslöparna17:090:00
2Jonatan HälldalSkogslöparna22:315:22
3Viktor ÖhmanSkogslöparna24:337:24

D14 2010 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Liv PaulerSkogslöparna17:060:00
2Tindra RytterstedtSkogslöparna17:290:23
3Hanna WoxlinSkogslöparna19:041:58
4Linnea BjörklundSkogslöparna23:436:37
5Julina NyströmOK Nolaskogsarna30:5213:46
6Elina OlssonSidensjö IK75:3858:32

H14 2010 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Liam HälldalSkogslöparna12:360:00
2Felix ÖhmanSkogslöparna17:565:20
3Axel JonssonSkogslöparna27:4615:10
Jakob EngströmHärnösands OKEj godk.

D12 1610 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ida PaulerSkogslöparna10:540:00
2Delisia NyströmOK Nolaskogsarna17:286:34
3Stina PerssonSkogslöparna18:427:48
4Felicia Aspnäs FermSidensjö IK21:5811:04
5Emma PerboSkogslöparna29:3418:40
6Sara HäggquistOK Nolaskogsarna33:4322:49
7Leah BacklundOK Nolaskogsarna34:3623:42

H12 1610 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jonathan EngströmHärnösands OK12:020:00
2Hugo DanielssonLycksele IF12:380:36
3Sixten KjellqvistSidensjö IK16:064:04
4Nils JonssonSkogslöparna16:324:30
5Elmer NordlanderHärnösands OK20:017:59
6Elias EdinSidensjö IK20:578:55
7Malkom HedinSidensjö IK22:3010:28
8Aldo ZeiglerSidensjö IK23:3611:34
Edvin WesterSkogslöparnaEj godk.
William BacklundSidensjö IKEj start

D10 1410 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Elsa WoxlinSkogslöparna13:060:00
2Ottilia OlofssonOK Nolaskogsarna31:3618:30

H10 1410 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hampus DanielssonLycksele IF11:200:00
2Jon DynesiusSidensjö IK11:390:19
3Hilding KjellqvistSidensjö IK13:262:06
4Simon OlssonSidensjö IK22:5011:30
5Filip Aspnäs FärmSidensjö IK41:5930:39

D35 2370 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Karin BoströmSkogslöparna15:100:00
2Åsa PaulerSkogslöparna20:014:51
3Karin PerssonSkogslöparna23:067:56
4Louise WoxlinSkogslöparna24:249:14
5Marlene HälldalSkogslöparna28:1813:08
6Lina KjellqvistSidensjö IK30:0514:55
7Sarah DjärvHärnösands OK30:1815:08
Brith EdinSidensjö IKEj godk.

H35 2820 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mattias PerssonSkogslöparna23:010:00
2Mattias OlssonSidensjö IK39:3816:37

D45 2370 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anna QuayleOK Nolaskogsarna18:460:00
2Maria SibilevaKarlskrona SOK23:475:01
3Susanna EdströmHärnösands OK29:4911:03
4Yvonne NäslundSkogslöparna30:1311:27
5Jenny ÖhmanSkogslöparna32:5014:04
6Mari-Helen LidströmSnättringe SK37:3018:44

H45 2820 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Clas EngströmOK Nolaskogsarna22:250:00
2Anders MannelqvistOK Nolaskogsarna23:050:40
3Peter WoxlinSkogslöparna24:061:41
4Jonas HälldalSkogslöparna24:071:42
5Kristofer ÖhmanSkogslöparna24:211:56
6Mathias BjörklundSkogslöparna25:052:40
7Torgny NäslundSkogslöparna26:364:11
8Sverker RytterstedtSkogslöparna30:318:06
9Håkan NilssonDomnarvets GOIF30:358:10
10Per EdströmHärnösands OK33:3011:05
11Johan EngströmHärnösands OK36:0013:35
12Mattias NordlanderHärnösands OK46:0023:35

D55 2190 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Birgitta StrandbergSkogslöparna28:070:00
2Karin SvenssonKubbe-Norrflärke IF31:163:09
3Monica SandströmKubbe-Norrflärke IF33:085:01

H55 2370 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Bo LauriSnättringe SK23:320:00
2Lennart StrandbergSkogslöparna24:461:14
3Eero O NiemiSkogslöparna26:152:43
4Lars SandströmKubbe-Norrflärke IF28:174:45
5Birger SvenssonKubbe-Norrflärke IF34:3411:02
Sven Eric JunebergKubbe-Norrflärke IFEj godk.

H65 2190 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kent TörnqvistKarlskrona SOK19:130:00
2Leif SellingHärnösands OK19:270:14
3Leif StrandbergSkogslöparna20:201:07
4Thomas LarssonLugnviks IF23:113:58
5Hans-Åke ÖströmOK Nipan26:006:47
6Mats LarssonSkogslöparna26:327:19
7Göran HällströmOK Branten27:007:47
8Ronny RagnarssonMarkbygdens OK33:5314:40
Roland SalomonssonVittjärvs IKEj start

Insk 1540 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Tilde GovaertSidensjö IK
Klara ByströmSkogslöparna
Rut EdinSidensjö IK
Siri EdinSidensjö IK
Arvid DynesiusSidensjö IK
Matilda JanssonSidensjö IK
Milea NyströmOK Nolaskogsarna
Axel WesterSkogslöparna
Martin EdinSidensjö IK
Arvid WesterSkogslöparna
Lilly PaulerSkogslöparna
Hilma MårtenssonKubbe-Norrflärke IF
Julius GidlundSkogslöparna
Anton BacklundSidensjö IK

Ö2 1610 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Stella BoströmÖstersunds OK29:190:00
2Jenny DynesiusSidensjö IK33:244:05
3Bo GustafssonSidensjö IK35:165:57

Ö4 2190 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Rune EdinSidensjö IK29:060:00
2Andreas OlofssonOK Nolaskogsarna32:273:21
3Maria DanielssonLycksele IF34:004:54
4Kristina PerboSkogslöparna36:447:38
5Peter HäggquistOK Nolaskogsarna36:487:42
6Christina EngströmHärnösands OK39:4710:41
7Kristin OlssonSidensjö IK44:3015:24
8Susanne BylundSkogslöparna48:3719:31
9Ulla RagnarssonMarkbygdens OK48:4419:38
10Roger PerboSkogslöparna77:3048:24

Ö7 3240 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1David KjellqvistSidensjö IK33:210:00
2Björn DynesiusSidensjö IK36:363:15
3Christer JonssonSkogslöparna43:189:57
Ivar Lindström LauriSnättringe SKEj godk.

U4 2010 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lisa EdinSidensjö IK37:350:00


Skapad 2020-08-04 21:46:46 med OLA version 5.10.1